Schedule & Scores for Friday, September 8, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka21 @ 6Wayzata  
Totino-Grace17 @ 25Centennial  
Edina20 @ 17Rosemount  
Lakeville North13 @ 47Eden Prairie  
Prior Lake6 @ 9Maple Grove  
Lourdes21 @ 6Plainview-Elgin-Millville  
Glencoe-Silver Lake27 @ 14Watertown-Mayer  
Mounds View21 @ 23Cretin-Derham Hall  
B O L D39 @ 14Osakis  
Kasson-Mantorville40 @ 0La Crescent  
Rogers20 @ 34Andover  
Caledonia34 @ 27Triton  
Apple Valley14 @ 0St. Thomas Academy  
Eastview7 @ 12Burnsville  
Lester Prairie/Holy Trinity13 @ 6Minnesota Valley Lutheran  
Lakeville South35 @ 21Eagan  
St. Michael-Albertville40 @ 20Blaine  
White Bear Lake19 @ 20Osseo  
St. Croix Lutheran50 @ 14St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Lewiston-Altura45 @ 29Zumbrota-Mazeppa  
Chatfield20 @ 6Cannon Falls  
Becker56 @ 0Princeton  
Delano37 @ 6Little Falls  
Elk River28 @ 12Monticello  
Academy of Holy Angels18 @ 7South St. Paul  
Holdingford14 @ 35Pierz  
St. Paul Central7 @ 24Washburn  
St. Marys32 @ 22Cedar Mountain/Comfrey  
Holy Family Catholic17 @ 14Litchfield  
Chisago Lakes Area24 @ 33Cambridge-Isanti  
Detroit Lakes20 @ 32Perham  
Farmington16 @ 18Shakopee  
Hawley56 @ 12Roseau  
Byron27 @ 21Pine Island  
Anoka13 @ 42Champlin Park  
Mayer Lutheran37 @ 19United South Central  
Chaska35 @ 0Kennedy  
Dawson-Boyd21 @ 48Minneota  
Mayo7 @ 46Owatonna  
Frazee0 @ 2Barnesville  
Irondale35 @ 14North  
East Ridge17 @ 14Stillwater  
Willmar38 @ 46Hutchinson  
Sibley East28 @ 14New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Jackson County Central34 @ 8Luverne  
Bethlehem Academy7 @ 6Janesville-Waldorf-Pemberton  
Moose Lake/Willow River26 @ 20Virginia  
Stewartville42 @ 15Lake City  
Benilde-St. Margarets14 @ 0Orono  
Bemidji28 @ 32Big Lake  
New Prague16 @ 21Century  
Dassel-Cokato21 @ 44Annandale  
Hastings6 @ 7Hill-Murray  
Apollo3 @ 20Rocori  
Simley15 @ 38DeLaSalle  
Richfield30 @ 42Park Center  
Fairmont41 @ 26Jordan  
Sibley12 @ 6Tartan  
St. Cloud Tech45 @ 6Brainerd  
Woodbury22 @ 25Roseville  
Waseca41 @ 12Tri-City United  
Zimmerman34 @ 6Foley  
Melrose16 @ 44Paynesville  
Robbinsdale Armstrong27 @ 24Spring Lake Park  
Southland0 @ 28Rushford-Peterson  
Browerville @ 3Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
New Ulm Cathedral43 @ 21Sleepy Eye  
Waconia38 @ 20Hopkins  
Adrian13 @ 30Tracy-Milroy-Balaton  
Highland Park40 @ 21Fridley  
Belgrade-Brooten-Elrosa12 @ 6Kimball  
Winona41 @ 0Faribault  
Minnewaska Area14 @ 8Atwater-Cosmos-Grove City  
Albany49 @ 0Milaca  
Proctor6 @ 19Duluth East  
Zumbrota-Mazeppa @ 3Caledonia  
Northfield35 @ 21John Marshall  
Lac qui Parle Valley14 @ 12Lakeview  
Alexandria32 @ 0Sartell-St. Stephen  
Park Rapids6 @ 7Thief River Falls  
Cotter0 @ 35Goodhue  
Sauk Rapids-Rice7 @ 28Moorhead  
Canby20 @ 14Ortonville  
North Branch42 @ 28Hermantown  
Jefferson13 @ 35Chanhassen  
Lake Crystal-Wellcome Memorial6 @ 13Waterville-Elysian-Morristown  
St. Francis13 @ 38Buffalo  
Coon Rapids16 @ 8Forest Lake  
Esko7 @ 0Two Harbors  
New Life Academy/St. Croix Prep0 @ 40Providence Academy  
Crookston32 @ 7Staples-Motley  
Worthington16 @ 44New Ulm  
Eden Valley-Watkins0 @ 28Maple Lake  
Fillmore Central12 @ 18Blooming Prairie  
Warroad34 @ 13Pine River-Backus  
St. Cloud Cathedral10 @ 40New London-Spicer  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]35 @ 6Wadena-Deer Creek  
Park14 @ 42Mahtomedi  
St. Charles20 @ 8Dover-Eyota  
Mound-Westonka27 @ 20Johnson  
Murray County Central40 @ 20Springfield  
Bagley31 @ 7Blackduck  
Albert Lea0 @ 23St. Peter  
St. Louis Park17 @ 40Robbinsdale Cooper  
Lake Park-Audubon12 @ 0Fertile-Beltrami  
Gibbon-Fairfax-Winthrop0 @ 41Maple River  
Eveleth-Gilbert16 @ 0Chisholm  
Redwood Valley27 @ 26Blue Earth  
Sauk Centre34 @ 14Benson  
Pequot Lakes21 @ 23Fergus Falls  
Dilworth-Glyndon-Felton27 @ 0East Grand Forks  
Howard Lake-Waverly-Winsted22 @ 12Rockford  
Rush City14 @ 12Barnum  
Minneapolis South7 @ 39Breck  
Kingsland0 @ 47St. Clair  
Austin43 @ 8Red Wing  
Breckenridge19 @ 14Pelican Rapids  
Norwood-Young America18 @ 7Le Sueur-Henderson  
Columbia Heights55 @ 0Harding  
Braham34 @ 22Crosby-Ironton  
New York Mills0 @ 44Upsala/Swanville  
Pine City12 @ 18Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Aitkin15 @ 6International Falls  
Mankato East12 @ 38Mankato West  
MACCRAY34 @ 42Westbrook-Walnut Grove  
Buffalo Lake-Hector-Stewart7 @ 63Cleveland/Immanuel Lutheran  
Windom14 @ 40Pipestone  
Russell-Tyler-Ruthton44 @ 6Southwest Star Concept  
Montevideo15 @ 41Morris Area/Chokio-Alberta  
Kenyon-Wanamingo27 @ 26Medford  
Hibbing6 @ 27Grand Rapids  
East Central26 @ 14Deer River  
Wabasha-Kellogg26 @ 6Hayfield  
Loyola18 @ 28Madelia  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 40Pillager  
Humboldt54 @ 20Como Park  
Yellow Medicine East6 @ 39W  
Carlton0 @ 64Wrenshall  
Fosston0 @ 39Ada-Borup/Norman County West  
Brooklyn Center12 @ 9St. Agnes  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]44 @ 8West Central Area/Ashby  
Minneapolis North46 @ 15St. Anthony Village  
Mesabi East0 @ 7Hinckley-Finlayson  
Ogilvie34 @ 12Isle  
Edison8 @ 42Concordia Academy  
Roosevelt7 @ 56Spectrum  
Red Lake0 @ 52Cass Lake-Bena  
Red Lake @ 3Warroad  
Spring Grove70 @ 6Lyle/Pacelli  
Hills-Beaver Creek28 @ 20Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Edgerton/Ellsworth46 @ 22Renville County West  
Underwood16 @ 26Bertha-Hewitt  
Stephen-Argyle Central48 @ 6Warren-Alvarado-Oslo  
Onamia8 @ 28McGregor  
Kittson Central15 @ 8Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Kittson Central @ Marshall County Central  
Nicollet @ 9Alden-Conger  
Nicollet0 @ 20Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Lanesboro12 @ 50Randolph  
Houston30 @ 16Grand Meadow  
Win-E-Mac12 @ 46Nevis  
Waubun42 @ 8Goodridge-Grygla Chargers  
Kelliher/Northome60 @ 8Littlefork-Big Falls  
Mabel-Canton50 @ 29LeRoy-Ostrander  
Clearbrook-Gonvick20 @ 35Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Mountain Iron-Buhl22 @ 49North Woods  
Climax/Fisher41 @ 16Badger/Greenbush-Middle River  
Brandon/Evansville50 @ 0Hillcrest Lutheran Academy  
Cromwell54 @ 6Bigfork  
Fulda6 @ 48Red Rock Central  
Northeast Range0 @ 46Ely  
Rothsay52 @ 40Hancock  
Kelley8 @ 56Cook County  
Clinton-Graceville-Beardsley34 @ 6Wheaton/Herman-Norcross  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]1 @ Kittson Central/Lancaster  
West Lutheran (Plymouth)8 @ 30Granada-Huntley-East Chain/Truman  
West Lutheran (Plymouth) @ 9Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther/Truman  
Walker-Hackensack-Akeley13 @ 34Mahnomen  
Denfeld0 @ 42Cloquet  
Belle Plaine0 @ 58Marshall (Marshall)  
Henry7 @ 20Minneapolis Southwest  
Parkers Prairie0 @ 32Royalton  
Holy Trinity/Lester Prairie3 @ Minnesota Valley Lutheran  
Browerville/Eagle Valley13 @ 25Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River0 @ 62South Ridge  
Hill City/Northland0 @ 46Floodwood  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)