Schedule & Scores for Friday, September 22, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka27 @ 8Prior Lake  
Edina35 @ 0Eastview  
Wayzata7 @ 41Eden Prairie  
Hutchinson31 @ 17Becker  
Osseo16 @ 17Champlin Park  
St. Thomas Academy14 @ 21Mahtomedi  
Maple Grove44 @ 16Burnsville  
Owatonna42 @ 6John Marshall  
B O L D23 @ 7Minnewaska Area  
DeLaSalle6 @ 60Academy of Holy Angels  
South St. Paul26 @ 6Sibley  
Stillwater26 @ 19White Bear Lake  
Caledonia39 @ 6Lewiston-Altura  
Spring Lake Park20 @ 7Hopkins  
Cretin-Derham Hall21 @ 34Blaine  
Cambridge-Isanti20 @ 21Monticello  
Lester Prairie/Holy Trinity26 @ 7Janesville-Waldorf-Pemberton  
Lakeville South0 @ 28Lakeville North  
St. Michael-Albertville23 @ 0Centennial  
Morris Area/Chokio-Alberta35 @ 16Benson  
Lake City36 @ 46Lourdes  
Moorhead41 @ 21Bemidji  
Hill-Murray28 @ 23Tartan  
Annandale32 @ 22Litchfield  
Annandale17 @ Foley  
Andover42 @ 26Buffalo  
Pierz17 @ 0Melrose  
Chatfield7 @ 40Zumbrota-Mazeppa  
Mankato West13 @ 38Winona  
Elk River40 @ 21Chisago Lakes Area  
Blue Earth21 @ 0Martin County West  
Barnesville42 @ 14Pelican Rapids  
St. Paul Central0 @ 17Highland Park  
Orono22 @ 26Chaska  
Brainerd0 @ 6Sauk Rapids-Rice  
St. Marys42 @ 16Madelia  
Holy Family Catholic7 @ 26Delano  
Detroit Lakes48 @ 6Park Rapids  
Hawley48 @ 0Long Prairie-Grey Eagle  
Sartell-St. Stephen0 @ 42St. Cloud Tech  
Chanhassen0 @ 26Benilde-St. Margarets  
Byron42 @ 0La Crescent  
Robbinsdale Cooper33 @ 0Kennedy  
Anoka0 @ 12Totino-Grace  
Mayer Lutheran42 @ 8Medford  
Dawson-Boyd52 @ 13Lac qui Parle Valley  
Irondale12 @ 14Coon Rapids  
Sibley East35 @ 16Le Sueur-Henderson  
Jackson County Central48 @ 27Windom  
Bethlehem Academy0 @ 8Kenyon-Wanamingo  
Stewartville9 @ 14Pine Island  
Plainview-Elgin-Millville15 @ 48Kasson-Mantorville  
New Prague6 @ 24Northfield  
Dassel-Cokato22 @ 10Watertown-Mayer  
Eagan31 @ 21Shakopee  
Upsala/Swanville30 @ 18Parkers Prairie  
Roseville16 @ 17East Ridge  
Apollo7 @ Sartell-St. Stephen  
Simley10 @ 7Hastings  
Hermantown6 @ 24Grand Rapids  
Fairmont29 @ 27Tri-City United  
Maple Lake7 @ 0Howard Lake-Waverly-Winsted  
Foley7 @ 38New London-Spicer  
Woodbury26 @ 29Mounds View  
Waseca @ 10Marshall (Marshall)  
Paynesville48 @ 27Holdingford  
Zimmerman49 @ 6Milaca  
Southland27 @ 6Minnesota Valley Lutheran  
Concordia Academy10 @ 26Brooklyn Center  
Adrian19 @ 44Sleepy Eye  
Pipestone14 @ 0Luverne  
Belgrade-Brooten-Elrosa42 @ 20Browerville/Eagle Valley  
Big Lake6 @ 38Willmar  
Albany14 @ 21Glencoe-Silver Lake  
Thief River Falls20 @ 65Perham  
Princeton15 @ 21Apollo  
Cook County30 @ 39North Woods  
North15 @ 34Park Center  
Alexandria14 @ 30Rocori  
Cloquet32 @ 28North Branch  
Cotter6 @ 40Blooming Prairie  
East Grand Forks3 @ 33Fergus Falls  
Canby27 @ 13Lakeview  
W54 @ 0Springfield  
Century13 @ 45Mayo  
Jefferson20 @ 24Waconia  
Lake Crystal-Wellcome Memorial14 @ 23Maple River  
St. Francis12 @ 15Rogers  
Esko39 @ 15Moose Lake/Willow River  
Fridley33 @ 51St. Croix Lutheran  
Blake @ 3Washburn  
Worthington27 @ 12St. Peter  
Hinckley-Finlayson26 @ 20Deer River  
Eden Valley-Watkins27 @ 0Rockford  
Fillmore Central41 @ 6Kingsland  
Goodhue55 @ 20Hayfield  
Warroad34 @ 14Cass Lake-Bena  
St. Cloud Cathedral6 @ 53Little Falls  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]28 @ 14Staples-Motley  
Park21 @ 42Apple Valley  
Dover-Eyota44 @ 28Cannon Falls  
St. Charles16 @ 60Triton  
Mound-Westonka40 @ 0New Life Academy/St. Croix Prep  
Mound-Westonka6 @ St. Croix Prep  
Bagley21 @ 12Walker-Hackensack-Akeley  
Albert Lea0 @ 57Waseca  
St. Louis Park28 @ 20Richfield  
Red Lake County Central/Red Lake Falls44 @ 0Red Lake  
Lake Park-Audubon0 @ 26Fosston  
Blackduck11 @ 7Pine River-Backus  
Gibbon-Fairfax-Winthrop36 @ 45New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Eveleth-Gilbert8 @ 9Roseau  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg32 @ 20Kimball  
Red Wing18 @ 58Mankato East  
Osakis0 @ 14Atwater-Cosmos-Grove City  
Mora43 @ 0Crosby-Ironton  
Pequot Lakes35 @ 7Dilworth-Glyndon-Felton  
International Falls6 @ 36Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Austin42 @ 8Faribault  
Breckenridge21 @ 26Crookston  
Norwood-Young America30 @ 7Waterville-Elysian-Morristown  
Braham36 @ 14Rush City  
New York Mills0 @ 40Royalton  
Breck13 @ 72Minneapolis North  
Aitkin29 @ 10Pine City  
MACCRAY6 @ 62Red Rock Central  
New Ulm0 @ 73Marshall (Marshall)  
Buffalo Lake-Hector-Stewart62 @ 28Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Buffalo Lake-Hector-Stewart @ 0Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther/Truman  
Russell-Tyler-Ruthton22 @ 26Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Montevideo14 @ 31Sauk Centre  
Hibbing0 @ 41Proctor  
East Central42 @ 14Chisholm  
St. James14 @ 48Redwood Valley  
Wabasha-Kellogg0 @ 21Rushford-Peterson  
Como Park38 @ 25St. Anthony Village  
Humboldt12 @ 51St. Agnes  
Yellow Medicine East0 @ 39Minneota  
Two Harbors28 @ 6Virginia  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 22Pillager  
Mesabi East0 @ 14Barnum  
Ogilvie24 @ 12Carlton  
Roosevelt18 @ 56Columbia Heights  
Spring Grove53 @ 7Randolph  
Onamia14 @ 50Kelliher/Northome  
Kittson Central6 @ 41Stephen-Argyle Central  
Nicollet27 @ 21Loyola  
Verndale49 @ 6Clinton-Graceville-Beardsley  
Lanesboro20 @ 24LeRoy-Ostrander  
Houston38 @ 6Mabel-Canton  
Waubun15 @ 14Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Ely14 @ 38South Ridge  
Hillcrest Lutheran Academy41 @ 8Laporte  
Clearbrook-Gonvick14 @ 30Win-E-Mac  
Mountain Iron-Buhl50 @ 0Kelley  
Westbrook-Walnut Grove28 @ 20Hills-Beaver Creek  
Climax/Fisher20 @ 42Mahnomen  
Floodwood52 @ 12Bigfork  
Brandon/Evansville27 @ 20Bertha-Hewitt  
McGregor8 @ 55Cromwell  
Fulda12 @ 34Renville County West  
Northeast Range @ 6Hill City  
Northeast Range14 @ 24Hill City/Northland  
Hancock34 @ 6Underwood  
Lyle/Pacelli8 @ 40Grand Meadow  
Rothsay52 @ 13Wheaton/Herman-Norcross  
Wrenshall8 @ 26Isle  
Alden-Conger8 @ West Lutheran (Plymouth)  
Littlefork-Big Falls @ 13Lake of the Woods  
Littlefork-Big Falls14 @ 6Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Ortonville13 @ 30Tracy-Milroy-Balaton  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]16 @ 42Nevis  
Southwest Star Concept20 @ 62Edgerton/Ellsworth  
Red Lake County Central16 @ Red Lake  
Denfeld0 @ 26Duluth East  
Belle Plaine0 @ 2Jordan  
Kittson Central/Lancaster @ 13Stephen-Argyle Central  
Holy Trinity/Lester Prairie2 @ Janesville-Waldorf-Pemberton  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake40 @ 0Washburn  
West Central Area/Ashby28 @ 20Wadena-Deer Creek  
Marshall County Central @ 11Nevis  
Alden-Conger/Glenville-Emmons34 @ 0West Lutheran (Plymouth)  
Ada-Borup/Norman County West24 @ 0Fertile-Beltrami  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)