Schedule & Scores for Tuesday, October 24, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Austin10 @ Century  
St. James @ 25Blue Earth  
Little Falls8 @ 33Apollo  
Pelican Rapids34 @ 8Lake Park-Audubon  
Foley7 @ 35Big Lake  
Bigfork18 @ 44Ely  
Dover-Eyota0 @ 40Byron  
Cotter0 @ 46Triton  
Osseo12 @ 24Sauk Rapids-Rice  
Mankato East6 @ 28Dassel-Cokato  
Benson14 @ 55Minnewaska Area  
Littlefork-Big Falls0 @ 70Cook County  
Hastings16 @ 14Sibley  
Richfield19 @ 47Mound-Westonka  
Century7 @ 0Mayo  
John Marshall12 @ 47Austin  
Watertown-Mayer6 @ 58Jordan  
New Ulm20 @ 44Hutchinson  
Kennedy0 @ 19St. Thomas Academy  
La Crescent14 @ 17Lourdes  
Rockford7 @ 45Glencoe-Silver Lake  
Red Lake14 @ 42Mahnomen  
Lakeview0 @ 81B O L D  
DeLaSalle38 @ 13Columbia Heights  
Monticello6 @ 62St. Cloud Tech  
Pelican Rapids34 @ 8Spring Lake Park  
Minneapolis Southwest21 @ 35Spring Lake Park  
Chisago Lakes Area48 @ 26Cambridge-Isanti  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg26 @ 7Lester Prairie/Holy Trinity  
Breckenridge7 @ 34Morris Area/Chokio-Alberta  
Lake City20 @ 42Cannon Falls  
New Life Academy/St. Croix Prep30 @ 56Hill-Murray  
Milaca12 @ 35Annandale  
Lewiston-Altura43 @ 6Kenyon-Wanamingo  
St. Charles14 @ 27Chatfield  
Princeton12 @ 42Becker  
Lake Crystal-Wellcome Memorial14 @ 54Waterville-Elysian-Morristown  
Jefferson35 @ 62Mankato West  
Medford15 @ 34Blue Earth  
Roseau8 @ 42Barnesville  
Holdingford34 @ 13Atwater-Cosmos-Grove City  
Worthington8 @ 21Luverne  
St. Paul Central12 @ 22Washburn  
Orono36 @ 7St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Renville County West40 @ 26St. Marys  
Holy Family Catholic14 @ 21Belle Plaine  
Detroit Lakes41 @ 40Willmar  
Southland22 @ 54Blooming Prairie  
Sartell-St. Stephen0 @ 26Bemidji  
Browerville/Eagle Valley16 @ 42Mayer Lutheran  
Ortonville14 @ 56Dawson-Boyd  
Park Center17 @ 14Irondale  
Tri-City United43 @ 7Sibley East  
St. Peter27 @ 37Jackson County Central  
Crosby-Ironton7 @ 20Moose Lake/Willow River  
Plainview-Elgin-Millville28 @ 22Stewartville  
St. Cloud Cathedral21 @ 28New London-Spicer  
New Prague7 @ 31Waconia  
Kingsland22 @ 42Rushford-Peterson  
Watertown-Mayer7 @ 34Providence Academy  
Long Prairie-Grey Eagle7 @ 54Pillager  
Parkers Prairie16 @ 22Upsala/Swanville  
Litchfield19 @ 40Melrose  
Harding6 @ 48Simley  
Hermantown34 @ 20Hibbing  
Humboldt6 @ 55Maple Lake  
Springfield18 @ 26Sleepy Eye  
Janesville-Waldorf-Pemberton8 @ 51St. Clair  
Cedar Mountain/Comfrey6 @ 42New Ulm Cathedral  
Mesabi East28 @ 34Barnum  
Howard Lake-Waverly-Winsted20 @ 16Concordia Academy  
Adrian14 @ 6Murray County Central  
Gibbon-Fairfax-Winthrop26 @ 66Pipestone  
Zumbrota-Mazeppa1 @ Highland Park  
Kimball14 @ 40Belgrade-Brooten-Elrosa  
Montevideo6 @ 22Albany  
Zumbrota-Mazeppa15 @ 9Pine Island  
Thief River Falls19 @ 22East Grand Forks  
Canby19 @ 46Lac qui Parle Valley  
North9 @ 26Tartan  
St. Francis45 @ 21Duluth East  
Park Rapids12 @ 45Dilworth-Glyndon-Felton  
Martin County West21 @ 14Windom  
West Lutheran (Plymouth)0 @ 2Red Rock Central  
Minnesota Valley Lutheran12 @ 51W  
Badger/Greenbush-Middle River8 @ 36Fertile-Beltrami  
Minneapolis South0 @ 49Fridley  
Bagley18 @ 40Crookston  
Eden Valley-Watkins49 @ 22Sauk Centre  
Denfeld12 @ 34Grand Rapids  
Wabasha-Kellogg12 @ 61Fillmore Central  
Hayfield7 @ 60Goodhue  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]20 @ 26Warroad  
Red Wing20 @ 16Albert Lea  
Cass Lake-Bena8 @ 36Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Pine River-Backus18 @ 49Walker-Hackensack-Akeley  
Blackduck8 @ 54East Central  
St. James18 @ 22Tracy-Milroy-Balaton  
Eveleth-Gilbert22 @ 27Aitkin  
Randolph6 @ 41United South Central  
Le Sueur-Henderson23 @ 36New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Osakis13 @ 30West Central Area/Ashby  
Rush City6 @ 7St. Agnes  
Henry6 @ 28Mora  
Virginia14 @ 30Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Warren-Alvarado-Oslo26 @ 37Kittson Central  
International Falls6 @ 68Two Harbors  
Norwood-Young America6 @ 58Jordan  
New York Mills0 @ 31Ada-Borup/Norman County West  
Pine City20 @ 14Brooklyn Center  
MACCRAY0 @ 60Russell-Tyler-Ruthton  
Ogilvie10 @ 46Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Wadena-Deer Creek42 @ 20Staples-Motley  
Loyola14 @ 41Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Yellow Medicine East6 @ 80Minneota  
Carlton14 @ 57Wrenshall  
Climax/Fisher0 @ 22Fosston  
Roosevelt20 @ 32Edison  
Wheaton/Herman-Norcross6 @ 60Brandon/Evansville  
Lyle/Pacelli20 @ 64Spring Grove  
Hills-Beaver Creek6 @ 14Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Fulda44 @ 62Edgerton/Ellsworth  
Underwood20 @ 52Hancock  
Mabel-Canton22 @ 52Grand Meadow  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River14 @ 55Stephen-Argyle Central  
Goodridge-Grygla Chargers14 @ 28Clearbrook-Gonvick  
Onamia8 @ 47Verndale  
Granada-Huntley-East Chain/Truman18 @ 62Nicollet  
Lanesboro14 @ 72Houston  
Win-E-Mac14 @ 38Waubun  
McGregor14 @ 44South Ridge  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]28 @ 30Kelliher/Northome  
Madelia34 @ 54Westbrook-Walnut Grove  
Kelley13 @ 32Mountain Iron-Buhl  
Isle14 @ 34Floodwood  
Hill City/Northland16 @ 58Cromwell  
LeRoy-Ostrander30 @ 55Cleveland/Immanuel Lutheran  
Clinton-Graceville-Beardsley14 @ 22Bertha-Hewitt  
Laporte8 @ 55Norman County East/Ulen-Hitterdal  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)