Schedule & Scores for Wednesday, October 18, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Burnsville8 @ 42Minnetonka  
Champlin Park29 @ 28Totino-Grace  
Eden Prairie35 @ 10Edina  
Maple Grove35 @ 10Wayzata  
Hutchinson22 @ 23Sauk Rapids-Rice  
Osseo6 @ 35St. Michael-Albertville  
St. Thomas Academy35 @ 14Hill-Murray  
Lakeville North40 @ 0Eagan  
Prior Lake27 @ 7Eastview  
Hopkins17 @ 21Coon Rapids  
Greenway/Nashwauk-Keewatin @ 6Marshall (Duluth)  
Lourdes31 @ 15Pine Island  
Litchfield14 @ 28Glencoe-Silver Lake  
White Bear Lake19 @ 31Mounds View  
Owatonna49 @ 0New Prague  
Mahnomen38 @ 17Fertile-Beltrami  
B O L D56 @ 16Morris Area/Chokio-Alberta  
Kasson-Mantorville28 @ 21Lake City  
St. Louis Park28 @ 20DeLaSalle  
South St. Paul21 @ 7Hastings  
Rogers28 @ 21Buffalo  
Stillwater7 @ 21Woodbury  
Blaine48 @ 10Anoka  
Caledonia40 @ 6St. Charles  
Chisago Lakes Area54 @ 6Monticello  
Spring Lake Park35 @ 28Forest Lake  
Roseville14 @ 19Cretin-Derham Hall  
Apple Valley42 @ 14Sibley  
Elk River71 @ 21Cambridge-Isanti  
Farmington14 @ 17Lakeville South  
Alexandria20 @ 47Moorhead  
Annandale39 @ 45Holy Family Catholic  
St. Francis42 @ 50Andover  
John Marshall7 @ 42Mayo  
St. Croix Lutheran48 @ 33Henry  
Lewiston-Altura21 @ 20Cannon Falls  
Pierz50 @ 0Rockford  
Chatfield34 @ 6Dover-Eyota  
Becker21 @ 17Apollo  
Sibley East7 @ 32Waterville-Elysian-Morristown  
Mankato West63 @ 12Red Wing  
Shakopee19 @ 14Rosemount  
North19 @ 47Mahtomedi  
Orono7 @ 48Academy of Holy Angels  
St. James0 @ 40Blue Earth  
Barnesville35 @ 20Breckenridge  
Howard Lake-Waverly-Winsted7 @ 35Holdingford  
Luverne34 @ 7Windom  
St. Paul Central34 @ 37Mound-Westonka  
Sartell-St. Stephen0 @ 54Brainerd  
Willmar26 @ 28Rocori  
Alden-Conger @ 16St. Marys  
Detroit Lakes46 @ 7Thief River Falls  
Faribault6 @ 29Mankato East  
Sauk Centre24 @ 27Atwater-Cosmos-Grove City  
Blooming Prairie35 @ 39Rushford-Peterson  
Chanhassen32 @ 13Waconia  
Byron49 @ 28Stewartville  
Irondale34 @ 41Robbinsdale Cooper  
Lester Prairie15 @ 27Mayer Lutheran  
Robbinsdale Armstrong16 @ 21Chaska  
Ortonville24 @ 49Dawson-Boyd  
Frazee0 @ 2United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
East Ridge7 @ 27Centennial  
Park Rapids6 @ 40Perham  
Pipestone35 @ 18Jackson County Central  
St. Clair8 @ 21Bethlehem Academy  
Tri-City United21 @ 25St. Peter  
Moose Lake/Willow River27 @ 6Aitkin  
La Crescent13 @ 24Plainview-Elgin-Millville  
New London-Spicer36 @ 38Albany  
Jefferson14 @ 55Benilde-St. Margarets  
St. Cloud Tech49 @ 7Bemidji  
Dilworth-Glyndon-Felton13 @ 30Fergus Falls  
St. Anthony Village38 @ 22Spectrum  
Dassel-Cokato14 @ 38Zimmerman  
Zumbrota-Mazeppa0 @ 42Triton  
Pillager12 @ 20Staples-Motley  
Park24 @ 6Simley  
Richfield34 @ 42Kennedy  
Cloquet42 @ 6Hermantown  
Fairmont42 @ 7New Ulm  
Maple Lake18 @ 52Paynesville  
Foley24 @ 10St. Cloud Cathedral  
Fridley27 @ 18Providence Academy  
Waseca47 @ 0Worthington  
Springfield32 @ 49New Ulm Cathedral  
Washburn7 @ 27Johnson  
Melrose0 @ 22Eden Valley-Watkins  
Goodhue43 @ 14Southland  
Le Sueur-Henderson17 @ 20Maple River  
Barnum44 @ 0Chisholm  
United South Central14 @ 45Medford  
Minneapolis North34 @ 0Concordia Academy  
W55 @ 12Adrian  
Highland Park2 @ St. Croix Prep  
Big Lake38 @ 20Princeton  
Austin21 @ 40Winona  
Minnewaska Area35 @ 14Benson  
Proctor23 @ 14North Branch  
Northfield14 @ 0Century  
Kimball33 @ 14New York Mills  
Minneota48 @ 14Lac qui Parle Valley  
Tartan43 @ 12Park Center  
South Ridge8 @ 36Cook County  
Duluth East25 @ 13Hibbing  
Cotter6 @ 35Fillmore Central  
Redwood Valley42 @ 7Martin County West  
Pequot Lakes27 @ 0East Grand Forks  
Renville County West0 @ 35Red Rock Central  
Yellow Medicine East21 @ 28Canby  
Lake Crystal-Wellcome Memorial8 @ 34New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Mora38 @ 41Esko  
Hinckley-Finlayson26 @ 7East Central  
Grand Rapids27 @ 7Denfeld  
Minnesota Valley Lutheran16 @ 34Kenyon-Wanamingo  
Tracy-Milroy-Balaton38 @ 41Murray County Central  
Albert Lea6 @ 37Belle Plaine  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0 @ 35Royalton  
Harding23 @ 59Roosevelt  
Red Lake0 @ 35Blackduck  
Norwood-Young America34 @ 18Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Milaca26 @ 49Little Falls  
West Lutheran (Plymouth)0 @ 58Cedar Mountain/Comfrey  
Eveleth-Gilbert8 @ 54Two Harbors  
Montevideo27 @ 7Osakis  
Minneapolis South14 @ 7St. Agnes  
Deer River17 @ 0Rush City  
Hayfield14 @ 35Kingsland  
Columbia Heights45 @ 0Edison  
Braham38 @ 20Mesabi East  
Jordan34 @ 76Marshall (Marshall)  
Breck56 @ 12Humboldt  
Edgerton9 @ MACCRAY  
Nicollet36 @ 21Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Hills-Beaver Creek22 @ 46Russell-Tyler-Ruthton  
Lakeview18 @ 52Sleepy Eye  
Wadena-Deer Creek31 @ 14Long Prairie-Grey Eagle  
Wabasha-Kellogg34 @ 27Janesville-Waldorf-Pemberton  
Como Park46 @ 12Brooklyn Center  
Carlton44 @ 6Onamia  
Walker-Hackensack-Akeley27 @ 7Cass Lake-Bena  
Ogilvie14 @ 38Mountain Iron-Buhl  
Wheaton/Herman-Norcross6 @ 56Verndale  
Spring Grove49 @ 14LeRoy-Ostrander  
Laporte8 @ 44Underwood  
Randolph22 @ 56Grand Meadow  
Lyle/Pacelli20 @ 52Houston  
Madelia56 @ 22Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Badger/Greenbush-Middle River @ 10Red Lake County Central  
Hillcrest Lutheran Academy13 @ 28Clinton-Graceville-Beardsley  
Westbrook-Walnut Grove58 @ 14Southwest Star Concept  
Brandon/Evansville50 @ 28Hancock  
Cromwell39 @ 8Wrenshall  
Isle22 @ 26McGregor  
Kelley45 @ 8Northeast Range  
Bertha-Hewitt6 @ 58Rothsay  
Parkers Prairie22 @ 41Browerville/Eagle Valley  
Pelican Rapids0 @ 44Hawley  
Pine City15 @ 8Crosby-Ironton  
Roseau19 @ 33Crookston  
Warroad13 @ 8Bagley  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 44Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Virginia14 @ 6International Falls  
Bigfork56 @ 22Littlefork-Big Falls  
North Woods44 @ 36Ely  
Waubun42 @ 14Warren-Alvarado-Oslo  
Stephen-Argyle Central20 @ 42Nevis  
Lanesboro14 @ 52Mabel-Canton  
Win-E-Mac30 @ 8Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Highland Park40 @ 0New Life Academy/St. Croix Prep  
Watertown-Mayer6 @ 26Delano  
Upsala/Swanville6 @ 14Belgrade-Brooten-Elrosa  
Fosston34 @ 6Climax/Fisher  
Lester Prairie/Holy Trinity15 @ 27Mayer Lutheran  
Edgerton/Ellsworth64 @ 41MACCRAY  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian50 @ 0Fulda  
Fosston4 @ Sacred Heart  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake20 @ 21Minneapolis Southwest  
West Central Area/Ashby14 @ 43Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Cleveland/Immanuel Lutheran57 @ 16Loyola  
Win-E-Mac @ 2Marshall County Central  
Alden-Conger/Glenville-Emmons41 @ 22St. Marys  
Hill City/Northland6 @ 38Kelliher/Northome  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River6 @ 52Floodwood  
Ada-Borup/Norman County West51 @ 6Pine River-Backus  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)