Schedule & Scores for Friday, September 24, 2010

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka47 @ 0Duluth East  
Eden Prairie28 @ 3Edina  
Osseo36 @ 0Robbinsdale Armstrong  
Maple Grove19 @ 12Park Center  
Hopkins14 @ 35Wayzata  
Marshall (Duluth)6 @ 27Esko  
Lourdes49 @ 35La Crescent  
Mahnomen28 @ 14Fosston  
DeLaSalle46 @ 12St. Croix Lutheran  
Stillwater34 @ 7Roseville  
Monticello35 @ 34Big Lake  
Cretin-Derham Hall28 @ 6East Ridge  
Apple Valley25 @ 26Eagan  
Eastview25 @ 7Kennedy  
St. Michael-Albertville0 @ 32Rogers  
White Bear Lake40 @ 21Park  
Moorhead47 @ 23Fergus Falls  
Hill-Murray7 @ 31South St. Paul  
Annandale23 @ 42Orono  
Andover27 @ 17Anoka  
John Marshall7 @ 25Mayo  
Becker19 @ 7Buffalo  
Waterville-Elysian-Morristown41 @ 16Minnesota Valley Lutheran  
Delano21 @ 14Dassel-Cokato  
Elk River2 @ 49Cambridge-Isanti  
Rosemount26 @ 12Lakeville North  
Holdingford26 @ 16Howard Lake-Waverly-Winsted  
Luverne7 @ 0Pipestone  
St. Paul Central49 @ 22Blake  
Brainerd33 @ 28Bemidji  
Rocori6 @ 20Sartell-St. Stephen  
Farmington0 @ 34Shakopee  
Hawley36 @ 14Pine River-Backus  
Byron26 @ 22Hayfield  
Dawson-Boyd41 @ 7Murray County Central  
Irondale21 @ 18St. Francis  
Sibley East21 @ 20Mayer Lutheran  
Stewartville0 @ 34Kasson-Mantorville  
Plainview-Elgin-Millville41 @ 19Chatfield  
New London-Spicer6 @ 28Albany  
New Prague13 @ 7Chaska  
Triton27 @ 0Cotter  
Watertown-Mayer20 @ 43Litchfield  
Crosby-Ironton26 @ 20Hinckley-Finlayson  
Maple Lake47 @ 8Kimball  
Sibley25 @ 7Richfield  
Paynesville6 @ 27Atwater-Cosmos-Grove City  
Southland15 @ 27Lewiston-Altura  
Browerville27 @ 12Upsala/Swanville  
New Ulm Cathedral42 @ 0Mountain Lake/Butterfield-Odin  
Barnum6 @ 7East Central  
Adrian21 @ 19Tracy-Milroy-Balaton  
Highland Park20 @ 6Humboldt  
Winona0 @ 44Mankato West  
Minnewaska Area0 @ 35B O L D  
Princeton20 @ 30Zimmerman  
North23 @ 20Simley  
Alexandria18 @ 0Apollo  
Park Rapids0 @ 36Pequot Lakes  
East Grand Forks14 @ 23Thief River Falls  
Sauk Rapids-Rice0 @ 21Willmar  
Fertile-Beltrami31 @ 6Blackduck  
Coon Rapids28 @ 29Champlin Park  
Fridley10 @ 24Benilde-St. Margarets  
Crookston34 @ 14Perham  
Rockford12 @ 6Belgrade-Brooten-Elrosa  
Worthington6 @ 26Windom  
Eden Valley-Watkins27 @ 6Pierz  
Fillmore Central21 @ 13Wabasha-Kellogg  
Warroad28 @ 12Pelican Rapids  
St. Cloud Cathedral12 @ 7Foley  
Dover-Eyota7 @ 47Caledonia  
St. Charles7 @ 28Kingsland  
Bagley0 @ 42Frazee  
St. Louis Park10 @ 21Spring Lake Park  
Red Lake County Central/Red Lake Falls49 @ 22Walker-Hackensack-Akeley  
Little Falls3 @ 14St. Cloud Tech  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0 @ 43Royalton  
Redwood Valley46 @ 26Edison  
United South Central20 @ 8Martin County West  
Osakis13 @ 35Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Greenway/Nashwauk-Keewatin28 @ 6Eveleth-Gilbert  
International Falls14 @ 27Cloquet  
Breckenridge28 @ 20Dilworth-Glyndon-Felton  
Norwood-Young America13 @ 0Le Sueur-Henderson  
Columbia Heights14 @ 36Chisago Lakes Area  
Pine City20 @ 0Braham  
Aitkin31 @ 28Rush City  
MACCRAY54 @ 12Ortonville  
Buffalo Lake-Hector-Stewart6 @ 49Springfield  
Milaca52 @ 36Melrose  
Hibbing7 @ 45Proctor  
Virginia22 @ 21Hermantown  
St. James13 @ 34Blue Earth  
West Central Area12 @ 0Wadena-Deer Creek  
Long Prairie-Grey Eagle8 @ 38Benson  
Staples-Motley52 @ 14Roseau  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy7 @ 62Minnehaha Academy  
Yellow Medicine East0 @ 21Montevideo  
Two Harbors7 @ 19Deer River  
Brooklyn Center14 @ 44St. Anthony Village  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]16 @ 6New York Mills  
Cass Lake-Bena0 @ 38Lake Park-Audubon  
Minneapolis North30 @ 6Roosevelt  
Ogilvie38 @ 6Carlton  
Lakeview20 @ 13Russell-Tyler-Ruthton  
Lake of the Woods6 @ 17Barnesville  
Edgerton/Ellsworth66 @ 6Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther  
Cleveland48 @ 64Westbrook-Walnut Grove  
Ashby8 @ 61Underwood  
Kelliher/Northome8 @ 20Hill City  
Badger/Greenbush-Middle River12 @ 9Warren-Alvarado-Oslo  
Ely20 @ 39Cook County  
Mabel-Canton14 @ 35Grand Meadow  
Hillcrest Lutheran Academy55 @ 6Verndale  
Clearbrook-Gonvick0 @ 36Goodridge-Grygla Chargers  
Chisholm46 @ 16Mesabi East  
Mountain Iron-Buhl8 @ 36Floodwood  
Climax/Fisher32 @ 6Win-E-Mac  
Norman County East37 @ 8Waubun  
Brandon/Evansville40 @ 12Hancock  
Glenville-Emmons14 @ 29Lanesboro  
Cromwell18 @ 20Onamia  
Fulda39 @ 6Renville County West  
Sacred Heart0 @ 18Kittson Central  
Lyle/Pacelli0 @ 37Spring Grove  
Rothsay0 @ 49Ulen-Hitterdal  
Alden-Conger8 @ 64Hills-Beaver Creek  
Cherry41 @ 0AlBrook  
Norman County West0 @ 64Ada-Borup  
Northland0 @ 48Nevis  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]12 @ 46Stephen-Argyle Central  
Marshall (Marshall)17 @ 27Jackson County Central  
West Lutheran (Plymouth)6 @ 49New Life Academy/St. Croix Prep  
Lincoln H I7 @ 50Wheaton  
Henry0 @ 47Minneapolis Southwest  
Minneota54 @ 0Canby  
Parkers Prairie27 @ 34Pillager  
Eagle Valley20 @ 48Bertha-Hewitt  
Orr12 @ 30Littlefork-Big Falls  
Le Center20 @ 38Blooming Prairie  
Morris7 @ 9Lac qui Parle Valley  
Tower-Soudan0 @ 40Cook  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross6 @ 22Clinton-Graceville-Beardsley  
Fargo Davies ND 2 @ 38Detroit Lakes  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)