Schedule & Scores for Wednesday, October 20, 2010

ClassAway   HomeLocation
Edina34 @ 8North  
Eden Prairie27 @ 28Wayzata  
Osseo26 @ 29Andover  
Maple Grove6 @ 28Coon Rapids  
Marshall (Duluth)7 @ 28Two Harbors  
Lake City20 @ 45Lourdes  
John Marshall10 @ 42Owatonna  
Blackduck0 @ 54Mahnomen  
Montevideo6 @ 31B O L D  
Kasson-Mantorville13 @ 28La Crescent  
Minnehaha Academy13 @ 58DeLaSalle  
South St. Paul48 @ 6Tartan  
Rogers40 @ 6Buffalo  
Stillwater42 @ 13Hastings  
Southland0 @ 26Caledonia  
St. Michael-Albertville28 @ 23Monticello  
Spring Lake Park30 @ 14Fridley  
Woodbury0 @ 48Cretin-Derham Hall  
Apple Valley30 @ 6Kennedy  
Jefferson27 @ 48Eastview  
Cambridge-Isanti16 @ 22Big Lake  
Roseville14 @ 38White Bear Lake  
Alexandria20 @ 14Moorhead  
Litchfield16 @ 3Annandale  
Lewiston-Altura14 @ 40Le Center  
Pierz14 @ 8Holdingford  
Fillmore Central26 @ 35Chatfield  
Princeton0 @ 61Becker  
Waterville-Elysian-Morristown39 @ 7Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Mankato East6 @ 36Mankato West  
Delano34 @ 21Orono  
Elk River3 @ 32Zimmerman  
Rosemount35 @ 14Eagan  
Academy of Holy Angels30 @ 14Chaska  
Pine River-Backus7 @ 62Barnesville  
Marshall (Marshall)15 @ 13Luverne  
Washburn6 @ 56St. Paul Central  
Sauk Rapids-Rice6 @ 21Brainerd  
Little Falls35 @ 12Rocori  
St. Marys14 @ 8Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Benilde-St. Margarets33 @ 22Chisago Lakes Area  
Duluth East32 @ 55Detroit Lakes  
Faribault28 @ 34Mayo  
Minnewaska Area31 @ 22Atwater-Cosmos-Grove City  
Farmington14 @ 28New Prague  
Hawley22 @ 8Lake of the Woods  
St. Clair0 @ 49Blooming Prairie  
Bemidji7 @ 0Sartell-St. Stephen  
Cannon Falls15 @ 0Byron  
Minneapolis South6 @ 43Robbinsdale Cooper  
Park Center3 @ 35Anoka  
Mayer Lutheran26 @ 18Belle Plaine/Holy Family Academy  
Irondale50 @ 31St. Louis Park  
Forest Lake28 @ 56East Ridge  
Fergus Falls14 @ 49Willmar  
Perham14 @ 28East Grand Forks  
Jackson County Central29 @ 0Windom  
Bethlehem Academy14 @ 7Medford  
Esko6 @ 49Moose Lake/Willow River  
Stewartville7 @ 37Triton  
Plainview-Elgin-Millville45 @ 14Dover-Eyota  
Foley22 @ 44New London-Spicer  
Northfield7 @ 35Shakopee  
St. Anthony Village33 @ 6Luther WI  
Rushford-Peterson34 @ 22Kingsland  
Watertown-Mayer21 @ 61Dassel-Cokato  
Pillager36 @ 14New York Mills  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]12 @ 47Upsala/Swanville  
St. Cloud Tech28 @ 14Apollo  
Richfield8 @ 12Simley  
Aitkin0 @ 46Crosby-Ironton  
Hermantown49 @ 7Eveleth-Gilbert  
Fairmont43 @ 7St. James  
Howard Lake-Waverly-Winsted13 @ 20Maple Lake  
Springfield48 @ 14Red Rock Central  
Paynesville6 @ 32Yellow Medicine East  
Minneapolis Southwest20 @ 13Johnson  
Osakis6 @ 20Browerville  
New Ulm Cathedral30 @ 12Cedar Mountain/Comfrey  
Martin County West10 @ 14Maple River  
Waconia49 @ 6Mound-Westonka  
Carlton6 @ 46Barnum  
Fulda6 @ 42Adrian  
Minneapolis North0 @ 20Highland Park  
Belgrade-Brooten-Elrosa26 @ 6Kimball  
Century58 @ 44Winona  
St. Cloud Cathedral0 @ 35Albany  
Virginia42 @ 0Proctor  
Kenyon-Wanamingo7 @ 27Zumbrota-Mazeppa  
Thief River Falls23 @ 42Pequot Lakes  
Lac qui Parle Valley6 @ 7Benson  
Cook County6 @ 38Chisholm  
Cloquet25 @ 13Hibbing  
Cotter0 @ 26Goodhue  
Lakeview0 @ 24Canby  
Mountain Lake/Butterfield-Odin12 @ 34W  
Fertile-Beltrami19 @ 27Warren-Alvarado-Oslo  
St. Francis39 @ 6Columbia Heights  
Blake0 @ 53Breck  
Rockford19 @ 45Eden Valley-Watkins  
Redwood Valley35 @ 21Worthington  
Pine City48 @ 20Hinckley-Finlayson  
Grand Rapids21 @ 6Deer River  
United South Central16 @ 14Minnesota Valley Lutheran  
Wadena-Deer Creek13 @ 29Warroad  
St. Charles34 @ 20Wabasha-Kellogg  
Murray County Central18 @ 41Russell-Tyler-Ruthton  
Bagley50 @ 0Walker-Hackensack-Akeley  
Austin14 @ 27Albert Lea  
Parkers Prairie7 @ 42Royalton  
Edison0 @ 40Harding  
Renville County West0 @ 1Tracy-Milroy-Balaton  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva24 @ 22Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Milaca40 @ 28Sauk Centre  
Le Sueur-Henderson46 @ 14Jordan  
West Lutheran (Plymouth)14 @ 34St. Agnes  
Greenway/Nashwauk-Keewatin24 @ 6International Falls  
Pine Island13 @ 0Hayfield  
Braham41 @ 0Rush City  
Staples-Motley20 @ 27Breckenridge  
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept]6 @ 21Sleepy Eye  
Ely8 @ 33East Central  
Randolph28 @ 35Loyola  
Morris62 @ 14Long Prairie-Grey Eagle  
Roosevelt0 @ 47Como Park  
Henry8 @ 30Humboldt  
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy7 @ 52Brooklyn Center  
Badger/Greenbush-Middle River35 @ 0Cass Lake-Bena  
Ogilvie64 @ 0Mesabi East  
Hills-Beaver Creek52 @ 8Westbrook-Walnut Grove  
Edgerton/Ellsworth50 @ 14Truman  
Underwood49 @ 13Hancock  
Glenville-Emmons28 @ 41Grand Meadow  
Nevis40 @ 12Kelliher/Northome  
Onamia30 @ 12Hill City  
Waubun0 @ 73Ada-Borup  
Nicollet53 @ 0Alden-Conger  
Lincoln H I6 @ 38Verndale  
Mabel-Canton6 @ 24Lanesboro  
Madelia20 @ 28Cleveland  
Ashby16 @ 77Wheaton  
Cherry7 @ 35Bigfork  
Brandon/Evansville14 @ 20Hillcrest Lutheran Academy  
Mountain Iron-Buhl20 @ 14Littlefork-Big Falls  
Ulen-Hitterdal50 @ 22Norman County East  
Floodwood30 @ 22Isle  
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther18 @ 24Janesville-Waldorf-Pemberton  
Cromwell49 @ 6Orr  
Lyle/Pacelli42 @ 22LeRoy-Ostrander  
Clinton-Graceville-Beardsley36 @ 0Bertha-Hewitt  
Rothsay34 @ 24Norman County West  
Kelley39 @ 14Babbitt-Embarrass  
Ortonville7 @ 65Minneota  
Chokio-Alberta/Herman-Norcross38 @ 42Eagle Valley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)